Арина Сабаленка се класира за полуфиналите на Откритото първенство по

...

Сабаленка пребори Плишкова по пътя си към 1/2-финала на US Open

Арина Сабаленка се класира за полуфиналите на Откритото състезание по тенис на Съединени американски щати. Представителката на Беларус победи с 6:1, 7:6 (4) финалистката от 2016 година Каролина Плишкова за 84 минути.

24-годишната Сабаленка игра мощно и реализира три пробива в първия сет. Чехкинята показва мощен начален удар във втората част, която мина без пробиви, само че в тайбрека беларускинята завоюва със 7:4 при втория си мачбол.

Арина Сабаленка взе реванш за провалянето си против Плишкова на полуфиналите на " Уимбълдън " през предишния сезон.

В идващия кръг на последния за годината шампионат от Големия шлем поставената под номер 6 в схемата Сабаленка ще се изправи против победителката от срещата сред лидерката в международната класация Ига Швьонтек и представителката на домакините Джесика Пегула.

През 2021 година представителката на Беларус също доближи до полуфиналите на " Флашинг Медоус ", само че загуби против Лейла Фернандес.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.