Арина Сабаленка е на пътя на историята, а между нея

...
Арина Сабаленка е на пътя на историята, а между нея
Коментари Харесай

Ще се нареди ли Арина Сабаленка сред легендите?


Арина Сабаленка е на пътя на историята, а сред нея и третата поредна купа на Australian Open стои Мадисън Кийс.

Мнозина очкваха, че за трофея в Мелбърн ще спорят международната №1 против международната №2, само че американката се оправи с Ига Швьонтек, а в този момент за повторно в кариерата си е толкоз покрай трофей от Големия шлем.

Ясно е, че Сабаленка е любимец. Тя към този момент има 11 победи и 0 загуби от началото на годината, 20 следващи победи на Australian Open и 13 следващи триумфа в шампионатите от Големия шлем.

Световната №1 е на една победа от това да стане първата тенисистка от 26 години насам, спечелила трети следващ трофей от Australian Open. За последно това направи Мартина Хингис в интервала 1997 – 1999.


„ Винаги се усещам като вкъщи си в Австралия. Още предходната година имах това чувство. Тукашните почитатели постоянно ме поддържат доста, в този момент даже още повече, в сравнение с в предходните сезони. Да пристигам в Мелбърн за Australian Open е като завръщане вкъщи. Вече познавам всяка една част от „ Мелбърн Парк “, само че все пак към момента ме побиват тръпки, когато представителят на корта каже името ми. Обичта, с която австралийските почитатели ме подаряват, е в действителност невероятна “, споделя Сабаленка.

На въпроса дали разчита повече на тактическия си проект или на инстинктите си, международната №1 отговори:

„ Винаги се приготвям деликатно за всеки мач, тъй като на това равнище имаш потребност от голям тактически репертоар. В същото време обаче постоянно се поверявам и на инстинктите си. Необходимо е да се откри баланс, защото и двете неща са значими. Ако усетя, че е пристигнал моментът да работя по-рисковано, го върша. Това познание идва с натрупването на опит през годините “.


Мадисън Кийс игра край от Големия шлем през 2017 година. Тогава обаче загуби от Слоун Стивънс на US Open.

„ Мислех си за този мач безпределно доста пъти през последните осем години. Тогава бях толкоз нервна поради огромната опция, че даже не съумях да играя “, признава Кийс.

Горчивият опит от Ню Йорк обаче може да ѝ помогне. Американката има задоволително опит, а и задоволително мощност, с цел да се опре на Сабаленка. На финала обаче ще се нуждае и от нещо особено, с цел да детронира шампионката.


Сабаленка и Кийс са играли пет пъти между тях, като международната №1 води с 4-1. На финала тя ще се надява да няма никакви спадове в играта, тъй като в случай че е на топ равнище, няма кой да я спре.

От друга страна, американката ще има потребност от това да направи мача на живота си и да има шанса в този ден да бъде по-добра.

Големият мач стартира от 10:30 часа.

Може да го гледате по Eurosport 1, както и на цифровата платформа MAX. Може да следите всички вести и деня в развиване на „ Тенискафе “.
Източник: tenniskafe.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР