Арестуваха шеф в Министерството на вътрешните работи в центъра на

...
Арестуваха шеф в Министерството на вътрешните работи в центъра на
Коментари Харесай

Висш полицай е арестуван с подкуп

Арестуваха началник в Министерството на вътрешните работи в центъра на София минути след договорка.

Началникът на отдел „ Миграция ” в Столичната дирекция на вътрешните работи е осигурявал фиктивни адреси на краткотрайно пребиваващи в страната ни против избрани суми, заяви Нова телевизия.

Акцията на дирекция „ Вътрешна сигурност “ на Министерство на вътрешните работи беше извършена в понеделник на обяд в центъра на София. Сред задържаните разпознахме началникът на бранш Миграция при Столична дирекция на вътрешните работи.

Той е дълготраен чиновник в системата. Бил е на управителни длъжности в дирекция „ Миграция “, както и в „ Гранична полиция “.

По информация от източници на NOVA, той е осигурявал фиктивни адреси на краткотрайно пребиваващи в страната.

Това е ставало против избрани суми и с медиатори.

Разследването против него е траяло няколко месеца.

От МВР потвърдиха за NOVA, че се е провела такава акция.

През 2016 година задържаният беше уволнен като зам.-директор на „ Гранична полиция “ поради социална поръчка за транспорт на бежанци, предоставена на задържан за трафик на хора.

Тогава наказването против него беше понижаването в служба на позицията на която е сега.
Източник: plovdiv-online.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР