Арда победи Славия с 3:1 в първия мач от програмата

...

Арда прекърши с 3:1 евромечтата на Славия

Арда победи Славия с 3:1 в първия мач от програмата на Първа лига за деня. Тонислав Йорданов даде задатък на отбора от Кърджали, а в края на първото полувреме Владимир Николов изравни.

В 62-ата минута Пламен Крачунов изведе напред домакините, а в 86-ата крайният резултат бе завършен от Иван Коконов.

Така Арда събра 48 точки и излиза краткотрайно на седмото място, което дава и право на бараж за Лига на конференциите. ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив са затова с 46 и 45 пункта, като двата тима излизат един против различен в мач от кръга.

Славия пък към този момент няма късмет за баражното място, защото изостава на пет точки от Арда при един оставащ мач.

Напомняме, че в случай че Ботев завоюва борбата за заветното седмо място, то на бараж отива осмият в класирането, тъй като " канарчетата " към този момент си осигуриха квота за Лига Европа след спечелването на Купата на България.
Източник: dnesplus.bg