Арда победи драматично с 3:2 у дома Славия в .

...

Арда обърна Славия и се качи на седмо място

Арда победи трагично с 3:2 вкъщи Славия в. Домакините изоставаха с 1:2 до 89-ата минута, само че направиха поврат за три минути.

След триумфа отборът от Кърджали събра 55 точки, колкото има и Славия. Арда обаче е на седмо място поради по-добрите си индикатори спрямо белите. Седмото място подсигурява и плейоф за присъединяване в Лигата на конференциите. В последния кръг Арда гостува в Пловдив на Ботев, а Славия приема Локомотив София.

В първия половин час столичани диктуваха събитията на терена. Още в шестата минута при бърза контра Людовик Соарес подаде за Тони Тасев, който обаче пропусна на празна врата. В 24-ата минута Тасев центрира от ъглов удар и Ерол Дост вкара за 0:1.

В 55-ата минута Преслав Буруков изравни след хитро подаване на Тетах – 1:1. Десет минути по-късно бърза композиция на Минчев с Галин Иванов изведе Владимир Николов на голова позиция, само че нападателят на Славия не откри очертанията на вратата от няколко метра.

В 73-ата минута Иванов изведе резервата Ахмед Ахмедов и той направи 1:2 с първото си допиране.

В 89-ата минута белите позволиха груба неточност и Арда изравни. Вратарят Николай Кръстев излезе неразчетено и Ласана Ндиайе вкара за 2:2. Във втората минута на спомагателното време стана 3:2. Светослав Ковачев центрира към Пламен Крачунов и той стреля с глава. Кръстев избави първия удар, само че при добавката Боруков обезпечи скъпия триумф с прецизен удар на празна врата.
Източник: flashnews.bg