Арда“ (Кърджали) унизи с категоричното 4:0 Ботев“ (Враца) в откриващия

...

Някой трябва да се маха! Безобразният „Ботев“ /Враца/ с нова тежка загуба, този път от „Арда“ в Кърджали

„ Арда “ (Кърджали) унизи с безапелационното 4:0 „ Ботев “ (Враца) в откриващия мач от 9-ия кръг на efbet Лига.
Домакините изрично надиграха своя съперник и вкараха по 2 гола в двете полувремена. Над всички на терена бе Абубакар Тунгара, който се отличи с 2 гола и една асистенция. Първо Тонислав Йорданов вкара рано-рано още във втората минута, а по-късно Тунгара удвои (39’).
През втората част домакините бързо сложиха точка на разногласието с два бързи гола - един на Станислав Иванов (50’) и още един на Тунгара (57’).
Футболистите на гостите играеха по този начин, че все едно нощес са поливали откриването на обичайния врачански есенен панаир и са се създали на мотики.
Двубоят започва по съвършен метод за домакините, които поведоха още преди да са минали 2 минути игра. Абубакар Тунгара бе изведен добре наляво и центрира към наказателното поле. Там Стефан Велев се опита да почисти, само че много нескопосано и по този начин топката стигна до Тонислав Йорданов. Централният нападател бе оставен непокрит и безпроблемно осъществя от близка отдалеченост - 1:0.
Гостите дадоха отговор с диагонален шут на Жан Пиер Да Силва, който мина около страничния дирек на Анатолий Господинов. В 12-ата минута Иван Тилев стреля добре от границата на наказателното поле, само че Рубио сподели инстикт и мазета в корнер.
В идващите минути началното високо движение изчезна. Въпреки че офанзиви имаше и към двете порти, до по-опасен заключителен удар, който да затрудни някой от двамата вратари, по този начин и не се стигна.
В 39-ата минута обаче отборът от Кърджали стигна до втори гол. Абубакар Тунгара направи прекрасен пробив и подаде към Тонислав Йорданов на границата на наказателното поле. Нападателят с едно допиране върна към Тунгара, който остана очи в очи с вратаря на „ Ботев “ и със мощен удар вкара за 2:0.
До края на първата част до повече голове не се стигна и по този начин „ Арда “ излезе с удобен задатък на почивката.
Още в първите минути на втората част като че ли домакините взеха решение всичко в мача. Мартин Стойчев получи хубаво подаване надясно, напредна добре, навлезе в наказателното поле и пусна подаване към Станислав Иванов, който дебнеше към точката за осъществяване на дузпа. Нападателят не сбърка и с акуратен удар направи резултата 3:0.
В 58-ата минута резултатът стана 4:0. Жан Пиер Да Силва направи груба неточност в отбрана, като се опита да подаде на вратаря на „ Ботев “, само че не вкара задоволително мощна в паса си. Така Мартин Стойчев пресече подаването и остана самичък против Рубио. Вместо да стреля обаче крайният защитник подаде наляво към непокрития Тунгара, който без проблем вкара на опразнената врата.
До края на дуела темпото разумно поспадна. „ Арда “ имаше още няколко благоприятни условия, в които да вкара пети гол, само че до подобен по този начин и не се стигна. Така домакините безпроблемно прибавиха нови 3 точки в актива си.

„ Арда “ 4:0 „ Ботев “ (Враца)

1:0 Тонислав Йорданов (2)
2:0 Абубакар Тунгара (39)
3:0 Станислав Иванов (50)
4:0 Абубакар Тунгара (57)

Стартови сформира:
„ Арда “: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 11. Мартин Стойчев, 19. Тонислав Йорданов, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов;
„ Ботев “ (Враца): 34. Федерико Рубио, 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 4. Луиз Соарес, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 18. Диого Барбоса, 10. Спас Георгиев, 11. Жан Пиер Да Силва, 16. Красимир Тодоров, 19. Браян Переа.
Източник: bulnews.bg