Почитателите на iPhone все още с тъга си спомнят следните 4 функции, които бяха премахнати от флагманските модели
Apple обновява iPhone всяка година. Смартфоните на Apple непрестанно се обновяват с нови функционалности и разнообразни благоприятни условия, които вършат потреблението им по-удобно. Нека си напомним емблематичните функционалности от предходните генерации на смарт телефона, които през днешния ден към този момент не се ползват в актуалните им аналози, само че бяха харесвани от множеството фенове на фирмените устройства.
Home бутон
Home бутонът беше показан за първи път на истинския iPhone през 2007 година и се трансформира в емблематичен знак на Apple смарт телефоните. Присъстваше на телефоните до 2017 година — в iPhone X, той беше сменен с знак.
Touch ID
Тази функционалност за различаване на пръстови отпечатъци беше внедрена за първи път в iPhone 5s през 2013 година Някои по-нови смарт телефони на Apple, изключително iPhone SE, също имат Touch ID. Въпреки това, на флагманските iPhone, като се стартира с iPhone X през 2017 година, тази технология беше сменена от друга — Face ID.
Нека прибавим също, че Face ID и Touch ID към момента са много мощни и надеждни способи за автентификация.
3D Touch
3D Touch — това е тактилна технология, която разрешава на потребителите да преглеждат наличието и да имат достъп до директни пътища посредством натискане на екрана.
IPhone 6s и iPhone 6s Plus бяха първите телефони на Apple, които употребяват тази функционалност. По-късно – на iPhone XR – тя беше сменена от друга, не по-малко добра функционалност, като Haptic Touch.
Жак за слушалки
Премахването на жака за слушалки при iPhone 7 от 2016 година беше едно от най-противоречивите решения в историята на Apple. В последна сметка, преди този момент (около 10 години!) всеки iPhone беше оборудван с жак за слушалки, което не включваше закупуването на спомагателни скъпи джаджи.




