АПОЕЛ се наложи с минималното 1:0 над предпоследния в класирането

...

Отборът на Георги Костадинов се измъчи с един от аутсайдерите

АПОЕЛ се наложи с минималното 1:0 над предпоследния в класирането Олимпиакос (Никозия) в среща от 17-ия кръг на кипърското състезание. Единствения гол означи Далсио в 28-ата минута, а българският халф Георги Костадинов пропусна дуела поради травма.

Португалецът Далсио нямаше нито един гол от началото на сезона, само че се възползва от асистенция на Кингсли Сарфо, с цел да донесе трите точки на АПОЕЛ. Домакините пропуснаха много положения след почивката и резултатът остана неизменен.

В другата среща през днешния ден Докса и АЕЛ Лимасол направиха нулево тъждество, след което и двата тима резервираха позициите си в подреждането.

АПОЕЛ води с 40 точки, следван от Пафос и АЕК Ларнака с по 37. Шампионът Аполон (Лимасол) на Илиан Илиев е на шесто място с 28 точки, колкото има и петият Омония.

Снимка: 24sports.com.cy