АПОЕЛ (Никозия) с Георги Костадинов в състава си бе близо

...

АПОЕЛ и Георги Костадинов бяха на косъм от сензационен обрат

АПОЕЛ (Никозия) с Георги Костадинов в състава си бе покрай огромен поврат против шведския Юргорден. Кипърският отбор завоюва с 3:2 семейството си, откакто бе изгубил първия мач с 0:3. Така тимът на българина, който бе титуляр и игра цялостен мач, отпадна от Лигата на конференциите, а шведите влязоха в групите на шампионата. АПОЕЛ на два пъти имаше задатък от два гола и бе близо да изравни общия резултат.

След като в първия мач вратарят на кипърците Вид Белец имаше виновност за гол от центъра, този път стражът на Юргорден се изяви. Зетерстрьом не се намеси безапелационно при първите два гола, а АПОЕЛ поведе с два гола до 23-ата минута. Домакините не съумяха да изравнят общия резултат, а шведите върнаха едно попадение в 68-ата минута с попадение на Андерсон.Кипърците бързо си върнаха задатъка от два гола с гол на Маркиньос, само че по този начин и не съумяха да стигнат до попадение, което да докара мача до продължения. В самия край влезлият като запаса Асоро се разписа за гостите и постави завършек на интригата.

Източник: novsport.com