AON Open Challenger, осминафиналАдриан Андреев – Корентен Муте 3-6, 7-6(6),

...

Андреев спаси три мачбола и надделя над Муте в Генуа

AON Open Challenger, осминафинал

Адриан Андреев – Корентен Муте 3-6, 7-6(6), 6-4

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на Чалънджър шампионата в Генуа след сложен, само че изцяло подобаващ триумф над третия подложен Корентен Муте (№64). Българският тенисист сподели забележително самообладание и избави три мачбола във втория сет, след което навакса пасив от пробив в третия.

Следващият конкурент на Андреев ще бъде представителят на домакините Раул Бранкачо (№181).

Андреев завоюва 58% от точките си на сервис (67/115), като бе по-резултатен както на първи (44-41), по този начин и на втори начален удар (23-19). Третата ни ракета осъществя четири от осемте си точки за пробив (50%), до момента в който Муте оползотвори пет от своите петнадесет брейкпойнта (33%).

След равностойното начало Муте съумя да пробие пръв, след което Андреев пропусна брейкпойнта и французинът усили преднината си на 4-2. Българинът редуцира пасива си откакто избави точка за пробив в седмия гейм, само че след това международния №64 още веднъж взе иниациативата и завърши сета с нов брейк, надделявайки с 6-3.

Вторият сет стартира при разменени функции, като този път Андреев бе този, който реализира пробив и поведе с 4-2. Впоследствие обаче третата ни ракета се озова в сериозна обстановка, откакто французинът обърна резултата и стигна до два следващи мачбола при 5-4. Андреев обаче избегна заплахата, като при 6-5 отрази още един мачпойнт и по този начин се стигна до тайбрек. В него съперниците на няколко пъти си размениха водачеството, като българинът пропусна сетбол, само че малко по-късно стигна до нова опция и се наложи със 7-6(6).

Заключителният сет стартира по-добре за Муте, който поведе с 4-2, като в шестия гейм избави два следващи брейкпойнта. От този миг нататък обаче Андреев доминираше. Българският тенисист изигра най-силния си интервал в мача тъкмо тогава, когато най-вече имаше потребност от това, и приключи дуела с два поредни пробива, триумфирайки с 3-6, 7-6(6), 6-4 след тъкмо три часа на корта.
Източник: tenniskafe.com