Огромни суми се наливат в Биткойн ETF – крипто миньорите не могат да смогнат
Антъни Помплиано, създател на Pomp Investments, неотдавна разиска забележителното издигане на Биткойн (BTC) в капиталовия пейзаж на Уолстрийт в изявление за CNBC.
Помплиано акцентира на възходящия интерес към Биткойн, изключително след сполучливото на спот Биткойн ETF, който притегли доста внимание единствено един месец след представянето си.
Според Помплиано търсенето на Биткойн е надхвърлило наличното предложение. Въпреки съмненията в цената на Биткойн , която неотдавна надвиши $50,00, Помплиано означи необятната институционална поддръжка за криптовалутата.
Той посочи невижданото достижение, при което съвместен фонд натрупа $3 милиарда в ръководени активи (AUM) в границите на първите 30 дни от стартирането на ETF, реализирано от BlackRock и Fidelity. Помплиано акцентира забележителния дневен чист приток от към $500 милиона във фондовете, сравнен с ежедневното произвеждане на едвам 900 BTC (около $44.9 милиона все още на писане на статията).
В изявлението беше прегледано и трансформиращото въздействие на Биткойн ETF върху обичайните капиталови тактики. Помплиано разкри, че тези ETF-и са погълнали забележителна част от търгуваното предложение на Биткойн, като почти 5% от всички Биткойн токени в обращение в този момент се държат в тези фондове.
Освен това Помплиано разиска изменящия се капиталов пейзаж, като огромни компании като Fidelity обмислят систематизиране на Биткойн в своите портфейли.
Макар да обърна внимание на опасенията по отношение на бъдещата траектория на Биткойн, Помплиано изрази оптимизъм и предвижда забележителен напредък, дължащ се на възходящото търсене и намаляващото предложение, което се дължи на халвинг механизма на Биткойн.
Въпреки евентуалните провокации, като да вземем за пример пазарната волатилност и регулаторната неустановеност, Помплиано резервира убеденост в способността на Биткойн да надмине обичайните активи в дълготраен проект. Той отдаде този оптимизъм на устойчивостта на Биткойн в изискванията на икономическа неустановеност и на капацитета му да служи като хедж против инфлацията.