Англия победи Италия с 3:1 и си осигури класиране за

...

Кейн поведе Англия срещу Италия

Англия победи Италия с 3:1 и си обезпечи класиране за eвропейското състезание по футбол през 2024 година. Англичаните са първи в група С с 16 точки и не могат да бъдат изместени от едно от първите две места, даващи право на присъединяване на Евро 2024.

Водени от новия селекционер Лучано Спалети, гостите от Италия започнаха по-активно и откриха резултата с попадение на Джанлука Скамака в 15-а минута. Англия изравни в 32-а минута от дузпа, направена от Джуд Белингам и осъществена от капитана Хари Кейн.

След почивката англичаните преобладаваха и реализираха цялостен поврат. Маркъс Рашфорд направи 2:1 след асистенция на Белингам, а Хари Кейн оформи крайното 3:1 в 76-а минута.

С тези два гола Хари Кейн излезе преди всичко измежду националите на Англия, вкарали най-вече голове на „ Уембли “. Преди срещата Кейн имаше 22 гола и изоставаше с един от легендата Боби Чарлтън, само че с двата си гола против Италия към този момент е №1 в дома на „ трите лъва “.
Източник: lupa.bg