Англичанките започнаха по-добре и отправиха няколко точни удара, спасени от

...

Англия стигна до мечтания европейски триумф на “Уембли”

Англичанките започнаха по-добре и насочиха няколко точни удара, избавени от Мерле Фрьомс. Въпреки това в 25-ата минута Германия беше покрай гол при безредие след корнер, само че Мери Иърпс съумя да улови топката. В 38-ата минута Елън Уайт стреля от добра позиция, само че прати топката малко над вратата.

В 48-ата минута Табеа Васмут направи рисков рейд, само че ударът ѝ приключи право в обятията на Иърпс. Само две минути по-късно гостите имаха нова добра опция за попадение, само че шутът на Лина Магул мина около вратата. Така се стигна до 62-ата минута, когато Кийра Уолш пусна превъзходен извеждащ пас към Ела Туун, която с прехвърлящ удар откри резултата в интерес на “Трите лъва ”.

Техният конкурент незабавно се засилва и в 66-ата минута нацели греда след мощен удар на Магул. Тя обаче беше безгрешна в 79-ата минута, когато сполучливо приключи добра офанзива на своя отбор за 1:1 и по този начин прати мача в продължения.

В тях домакините въпреки всичко стигнаха до надвит гол, като това стана в 110-ата минута. Тогава при центриране от корнер резервата Клоуи Кели съумя да добута топката във вратата и хвърли в възторг трибуните на “Уембли ”.