Ангела Меркел представи визията си за промяна в ЕС пред

...
Ангела Меркел представи визията си за промяна в ЕС пред
Коментари Харесай

Меркел представи визията си за бъдещето на Европа

Ангела Меркел показа визията си за смяна в Европейски Съюз пред Европейския парламент в Страсбург. Речта на немския канцлер беше част от поредицата диспути за бъдещето на Европа, проведени от евродепутатите. От Страсбург - специфичните ни пратеници Цветелина Йорданова и Владимир Богдански.

Ангела Меркел приказва пред Европарламента две седмици откакто разгласи, че се отдръпва от политиката през 2021 година Затова речта й в Страсбург провокира голям интерес.

Посрещната и изпратена с бурни овации, тя разпалено отбрани европейските полезности, като съществена от които дефинира солидарността. Призна, че даже родната й Германия не постоянно е била безупречна в това отношение.

Меркел посочи - сами на световната сцена не можем да наложим своите ползи и би трябвало да сме сплотени, а по думите й толерантността е душата на Европа.
Ангела Меркел, канцлер на Германия: Европейският глас може да се чуе в света, единствено когато Европа е единна. А солидарността значи да се преодолее националният нарцисизъм.
Меркел предложи основаването на общ европейски съвет за сигурност с ротационно присъединяване страните, както и да се работи за основаването на европейска войска, която да добавя НАТО и по този начин поддържа концепцията на френския президент Еманюел Макрон за европейски отбранителни сили.
Ангела Меркел, канцлер на Германия: Ние би трябвало и споделям това и поради развиването на събитията през последните години - би трябвало да работим по концепцията за основаването един ден на същинска европейска войска.
По тематиката за миграцията Меркел акцентира, че макар разликите, би трябвало да се откри общ път и повтори, че е нужна обща европейска гранична защита, както и приемане на обща процедура за предоставяне на леговище.

Срещата в Париж 100 години след края на Първата международна война, ни подсети какво се случва, когато страните не се почитат взаимно и организациите се провалят, сподели Меркел.
Ангела Меркел, канцлер на Германия: Аз съм уверена, че Европа предлага най-хубав късмет за нас за дълготраен мир, за трайно благополучие, за несъмнено бъдеще.
За 13 години като канцлер на Германия, Ангела Меркел остави своя отпечатък върху Европейския съюз със своето водачество, престиж и жанр - решаващи при превъзмогването на рецесии. Стабилността на Германия означаваше непоклатимост и на Европейския съюз. Затова в този момент въпросът е какво е бъдещето на съюза без Меркел.
 В В "Панорама ": Европа и залезът на Меркел
Почти забравихме по какъв начин наподобява Европа без Меркел. И въпреки че това може да стане след 3 години, след 2, след 1...решението на канцлера да се отдръпна от...
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР