Андрей Василевски направи 20 спасявания за втората си поредна суха

...

Тампа Бей победи Далас в първия реванш за Купа Стенли

Андрей Василевски направи 20 спасявания за втората си поредна " суха мрежа " и общо 23-та в кариерта му, а защищаващият купата си Тампа Бей разруши Далас с 5:0. Двата отбора се срещнаха за първи път през този сезон, откакто през предходната акция дефинираха в спор между тях носителя на Купа Стенли.
Отборите ще се срещнат още веднъж във вторник вечерта в Далас. Те трябваше да имат по стратегия четири срещи преди този момент, които бяха отсрочени заради пандемията и метеорологични проблеми в Далас.
Гарнет Хатауей и Даниел Спронг вкараха в първите 5:06 минути на мача, а Вашингтон победи Ню Джърси с 5:2. Ларс Елер добави третия гол в първи интервал. Новобранецът Витек Ванечек имаше 22 спасявания при деветата си победа.
Нико Хишиер и Павел Заха се разписаха във втори следващ мач за Ню Джърси, който загуби четири от последните си пет срещи. Макензи Блекууд имаше 19 спасявания.

Крис Летанг се разписа 4:34 минути след старта на продължението и донесе триумф на Питсбърг с 4:3 над НЙ Айлендърс.
Сидни Кросби записа гол и асистенция за " пингвините ", които завоюваха за шести път в осем мача. Тристан Джари направи 24 спасявания.