Андрей Кузменко получи ранен подарък за празниците, след като беше

...

Кузменко вкарва 2, докато Кенъкс се издига на върха в Западната конференция с победа със 7-4 над Шаркс

Андрей Кузменко получи ранен подарък за празниците, откакто беше възобновен в горната линия на тима си и благодари на треньорите си, като означи два гола в 7 -4 победа над Сан Хосе Шаркс в събота вечер.

Нилс Аман, Сам Лафърти, Дакота Джошуа, Пиус Сутер и Куин Хюз прибавиха по един гол, с цел да обезпечат успеха и да предотвратят завръщането на Сан Хосе. Тачър Демко спря 21 от 25 за Ванкувър.

Кенъкс отиват в коледната почивка на НХЛ, водещи в Западната конференция с 49 точки, две повече от Вегас Голдън Найтс и три повече от Далас Старс и Колорадо Авеланш.

Кузменко вкара и двата си гола през първия интервал, като първият пристигна по-малко от две минути след мача, а вторият - почти пет минути по-късно.

Първият му удар пристигна, откакто сграбчи шайба, пренасочена от кънките на Микаел Гранлунд от Сан Хосе и насочи удар с ръка. Второто му пристигна, когато отби отдалечен удар на J.T. Милър в силовата игра, с цел да направи 2-0.