Андрей Гълъбинов вкара гол за Спeция, но отборът му си

...

Гълъбинов вкара, но това не спаси отбора му от загуба

Андрей Гълъбинов вкара гол за Спeция, само че тимът му си потегли с празни ръце от гостуването на Фрозиноне в 32-ия кръг на Серия " Б ". Българският нападател се разписа от дузпа в 50-та минута и изравни резултата, само че в последна сметка домакините стигнаха до триумф с 2:1 с помощта на прецизен изстрел на Лука Паганини в 85-ата минута.

Мачът беше доста значим и за двата тима, които са измежду борещите се за промоция в елита. Гълъбинов, който наскоро заби хеттрик против Киево, стартира като титуляр. Неговият отбор се оказа в ролята на догонващ в 14-ата минута след гол на Алесандро Салви. В началото на втората част Марко Капуано задържа Гълъбинов в наказателното поле и родният таран самичък осъществя дузпата.

Равенството изглеждаше допустим резултат за Специя, само че малко преди края създателят на първия гол Салви центрира от десния фланг към Паганини и той с глава донесе успеха на Фрозиноне.
Източник: fakti.bg