Андреас Сепи си осигури място в основната схема на Sofia

...

Сепи победи Донски и достигна до основната схема на Sofia Open за пети път

Андреас Сепи си обезпечи място в главната скица на Sofia Open за пети път в кариерата си.

Това стана факт, откакто 37-годишният италианец победи в решаващия квалификационен кръг българина Александър Донски. В обособените елементи Сепи се наложи с 6:3, 6:2 след 55 минути игра, оповестиха от шампионата.
 Програмата на Sofia Open 2021 за през днешния ден

Донски се изправя против Сепи

Първият сет се реши с един единствен пробив, дело на Сепи в шестия гейм за преднина 4:2. Впоследствие италианецът затвори частта с 6:3 след 21 минути игра.

При 1:1 гейма във втория сет Сепи още веднъж стигна до точка за пробив, която осъществя след двойна неточност на Донски. Малко по-късно Сепи проби за повторно и поведе с 4:1, след което до края на срещата нямаше проблем да затвори мача и да затвърди мястото си в главната скица на Sofia Open 2021.

Най-доброто показване на Сепи в " Арена Армеец " е достигането до четвъртфиналите в дебютното издание на Sofia Open през 2016 година Италианецът, някогашен №18 в международната класация, пропусна единствено миналогодишното издание на АТП 250 шампионата в София.