Анди Мъри се класира за четвъртфиналите на турнира в Доха,

...

Мъри срази Зверев за място на четврътфиналите в Доха

Анди Мъри се класира за четвъртфиналите на шампионата в Доха, Катар, откакто надигра Александър Зверев със 7:6 (5), 2:6, 7:5 в мач, траял над три часа. По този метод британецът записа четвъртия си триумф в общо пет дуела против този противник.

На два пъти Мъри бе на две точки от загубата, сервирайки за оставане в мача при 4-5 в третата част. Зверев имаше преимущество, само че по този начин и не съумя да го материализира в пробив.

Така се стигна до 11-ия гейм, в който шотландецът доближи до брейк. Трикратният първенец от Шлема не пропусна да употребява преимуществото си и приключи мача гейм по-късно.

В първия кръг Мъри реализира различен трагичен триумф след тайбрек в третия сет против Лоренцо Сонего, откакто преди този момент отрази три мачбола. Така той към този момент има четири победи през сезона. Първите две бяха на Аустрелиън Оупън.

На четвъртфиналите някогашният №1 ще срещне френския квалификант Алекзандър Мюлер, който в профил Ботик ван де Зандсхулп след 6-2, 6-4.

Даниил Медведев също продължи победната си серия след 6-4, 6-3 над квалификанта Лиам Броуди. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg