Анди Мъри победи Корентан Муте с 6:2, 7:5, 6:3 в

...

Анди Мъри постигна победа №200 от Големия шлем и си осигури мач с Григор Димитров

Анди Мъри победи Корентан Муте с 6:2, 7:5, 6:3 в първия си мач от тазгодишното издание на Откритото състезание по тенис на Съединени американски щати.

В хода на първия сет равенството се задържа до резултат 2:2 гейма, преди британецът да затвори частта с два пробива. Втората част бе най-оспорвана в срещата. Французинът проби за 3:2, само че шотландецът изравни за 5:5. 36-годишният тенисист удвои задатъка си в сетовете с пробив в последния гейм.

В третия сет Анди Мъри реализира нов пробив, който му оказа помощ да затвори срещата с четвъртия си мачбол след 3 часа игра.

Успехът бе под №200 за родения в Глазгоу играч в шампионати от Големия шлем. Мъри има най-вече победи на домакинския шампионат в Уимбълдън - 61. В Австралия той печели 51 пъти, а 49 от триумфите му са пристигнали на US Open. Трикратният първенец от Големия шлем има 39 победи на Ролан Гарос.