Анди Мъри направи пореден великолепен обрат, за да се класира

...

Мъри спаси пет мачбола, за да стигне финал в Доха

Анди Мъри направи следващ превъзходен поврат, с цел да се класира за край на шампионата в Доха., преди да надвие Иржи Лехечка. Мъри победи след 6-0, 3-6, 7-6(6).

В спор за купата той ще се изправи против или Феликс Оже-Алиасим. Последният му трофей е през октомври 2019 година

Мъри избави два мачбола на личен сервис и три при сервис на 21-годишния чех. Това се случи при резултат 3-5 и 4-5, като Лехечка водеше с 40:0 в десетия гейм. После 35-годишният деец проби и вкара третия сет в тайбрек.

„ Не знам по какъв начин съумях, нямам никаква концепция. Това сигурно е един от най-великите обрати в кариерата ми. Честно, не знам какво се случи “, разяснява шотландецът. Това е четвъртият му мач в шампионата, в който той играе три сета. И то макар че взе първия сет за 33 минути и не завоюва единствено шест разигравания на личен сервис.