Анас Маздрашки постигна трета убедителна победа и се класира за

...

Анас Маздрашки се класира за втория кръг турнир по тенис в Траралгон

Анас Маздрашки реализира трета безапелационна победа и се класира за втория кръг в главната скица на сингъл при юношите на шампионата по тенис от категория J300 в Траралгон (Австралия).

Надпреварата предхожда първия за 2024 година шампионат от Големия шлем - Откритото състезание на Австралия.

Маздрашки победи Чейс Жао от Австралия с 6:0, 6:3. Това е трета победа за Анас на шампионата. Преди това той реализира два триумфа в квалификациите. В първите си три мача Маздрашки загуби единствено 11 гейма.

За страдание три българчета отпаднаха в първия кръг на сингъл. При юношите Иван Иванов поведе със сет, само че отстъпи с 6:4, 2:6, 4:6 на №11 в схемата Чарли Камю от Франция.

При девойките Ива Иванова загуби с 2:6, 6:7(3) от Лили Тейлър от Австралия.

Междувременно срещите на Елизара Янева, Росица Денчева и Йоана Константинова бяха прекратени и отсрочени за на следващия ден поради дъжд.

Срещата на Елизара Янева против Лора Брунке от Дания беше прекратена при резултат 3:6, 3:3.

Росица Денчева отстъпва с 4:5 в първия сет против Емили Сарц-Лунде от Норвегия.

Йоана Константинова води с 6:1, 3:0 против Шихо Цуджиока от Япония.