Половин милиард деца страдат двойно повече от екстремните горещини на техните баби и дядовци
Анализът на Организация на обединените нации разкрива, че милиони деца по света са изложени на риск от проблеми, свързани с топлината, частично с помощта на изменението на климата.
Тъй като светът продължава да се нагрява, близо половин милиард деца по света живеят в райони, които претърпяват най-малко два пъти повече извънредно горещи дни, в сравнение с техните баби и дядовци. p>
Това е съгласно ново проучване на Детския фонд на Организация на обединените нации (УНИЦЕФ).
Констатациите акцентират бързата ескалация на рискови горещини, разкривайки обстоятелството, че едно на всеки пет деца – което е към 466 милиона – е изложено на тези постоянно рискови условия всяка година.
УНИЦЕФ съпостави данните от 60-те години на предишния век със междинните температури от 2020-2024 година В процеса те откриха фрапантно нарастване на броя на извънредно горещите дни - дефинирани като тези над 35 градуса по Целзий.
Тенденцията съставлява сериозна опасност за доста хора, изключително за децата и други уязвими групи, к...
Прочетете целия текст »




