АНАХАЙМ, Калифорния (AP) — Ивендър Кейн направи своя втори хеттрик

...

Кейн отбеляза втори хеттрик за сезона, докато Ойлърс победи Дъкс с 5-3, за да се върне към победите

АНАХАЙМ, Калифорния (AP) — Ивендър Кейн направи своя втори хеттрик този сезон и осми в кариерата си като Едмънтън Ойлърс се върнаха към победния си път в петък вечер, като завоюваха с 5-3 над Анахайм Дъкс.

Кейн означи два гола във втория интервал и приключи хеттрика с празен гол netter в 18:50 на третия. Това беше първият път в 36 мача в кариерата против Дъкс, в който Кейн вкара повече от един гол.

Леон Драйзайтл получи зелена светлина по средата на третия мач, а Ойлърс вкараха три пъти през последните 12 минути за превъзмогване на пасив от 3-2. Вратарят на Дакс Лукас Достал влезе за последния интервал, откакто Джон Гибсън получи травма в долната част на тялото.

Зак Хаймън вкара 31-вия си гол за тима в третия, с цел да изравни на 3. Конър Макдейвид направи три асистенции, с цел да удължи точковата си серия до пет мача.

Калвин Пикард спря 24 удара и завоюва своя пети следващ старт в мрежата.