Анадолу Ефес победи с 80:51 (18:18, 16:16, 21:7, 25:10) Олимпия

...

Анадолу Ефес разби Олимпия Милано

Анадолу Ефес победи с 80:51 (18:18, 16:16, 21:7, 25:10) Олимпия Милано като посетител в мач от деветия кръг на Евролигата.

За сегашния първенец това е четвърти триумф, като отборът има и пет провали от началото на сезона. Италианците пък са с баланс 3-6.

Мачът в Милано протече извънредно равностойно до почивката, като не ня двата тима се отдръпнаха при еднакъв резултат (34:34). След нея обаче турският гранд се развихри и отнесе противника си с лекост, с цел да реализира следващ триумф в най-комерсиалния баскетболен шампионат.

За Анадолу Ефес най-резултатен беше Уил Клайбърн с 24 точки, а Тибор Плейс се разписа с 13 точки.

Наз Митро-Лонг наниза точки за Олимпия Милано.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.