Анадолу Ефес надви Дарюшфака с 93-88 в турското дерби на

...

Анадолу Ефес спечели турското дерби в Евролигата

Анадолу Ефес надделя Дарюшфака с 93-88 в турското дерби на баскетболната Евролига. Успехът е четвърти подред за Андолу, до момента в който Дарюшафака е на предпоследното място с едвам една победа.

Везенков не игра за успеха на Олимпиакос против Реал Мадрид

Гърците нанесоха първо проваляне на испанския гранд

Родриге Бобоа вкара 24 точки за спечелилите, като всичките бяха вкарани през второто полувреме.

Байерн Мюнхен записа първа победа като посетител с 89-74 Гран Канария. Маодо Ло се отличи за баварския гранд с 22 точки, а Дерик Уилямс добави 20 точки.

Фенербахче се изравни по точки с испанския Реал на върха в класирането откакто пречупи посетител над Макаби Тел Авив със 74:70.

Турският отбор изигра мощно второ полувреме и реализира осмата си победа за сезона. Марко Гудурич беше героят на мача за Фенербахче с 13 точки, които наниза за 4 минути в последната част. Костас Слукас също игра на равнище и приключи с 18 точки за турците.