Тръмп: Агенти на Мосад са били в Фордо след атаката
Американският президент Доналд Тръмп съобщи, че сътрудниците на израелската сслужба за разузнаване МОСАД са посетили иранския нуклеарен обект Фордо (в югозапдната част на Ислямската република) след нанесения удар и са открили „ цялостно опустошение “.
По време на срещата на върха на НАТО в Хага, Нидерландия, стопанинът на Белия дом изрази „ голяма горделивост “ от постигнатото съглашение за преустановяване на огъня сред Израел и Иран, определяйки го като „ доста положително “.
Запитан за отчети на американското разузнаване, съгласно които ударите не са унищожили иранските нуклеарни обекти, американският президент отговори, че не е склонен с тази оценка и че обектите са били „ съвсем изцяло унищожени “.
„ Смятам, че бяха изцяло унищожени. Вярвам, че не са имали опция да изнесат каквото и да било, тъй като действахме бързо. Такива материали са сложни за превозване – доста мъчно и доста рисково “, добави Тръмп, изрично заявявайки: „ Те бяха унищожени. “




