Трети пореден министър на Тръмп изпадна от кабинета
Американският президент Доналд Тръмп е приел оставката на Лори Чавес-Деремър, министър на труда в държавното управление му.
Това е третият член на кабинета, който напуща поста си единствено за последните два месеца - след министъра на вътрешната сигурност и основния прокурор и министър на правораздаването.
Причината за отдръпването ѝ е вътрешно следствие по сигнали, че Деремър е употребила държавни средства за персонални пътувания и че е имала интимна връзка със чиновник от защитата си.
Тя е трябвало да даде показания по инспекцията в околните дни.
От Белия дом упорстват, че оставката ѝ не значи самопризнание за нарушавания на закона, а е " персонално решение ".
Новият и.д. министър на труда е Кийт Сондърлинг, 43-годишен правист, който до момента е замествал Деремър.
Това е третият член на кабинета, който напуща поста си единствено за последните два месеца - след министъра на вътрешната сигурност и основния прокурор и министър на правораздаването.
Причината за отдръпването ѝ е вътрешно следствие по сигнали, че Деремър е употребила държавни средства за персонални пътувания и че е имала интимна връзка със чиновник от защитата си.
Тя е трябвало да даде показания по инспекцията в околните дни.
От Белия дом упорстват, че оставката ѝ не значи самопризнание за нарушавания на закона, а е " персонално решение ".
Новият и.д. министър на труда е Кийт Сондърлинг, 43-годишен правист, който до момента е замествал Деремър.
Източник: boulevardbulgaria.bg
КОМЕНТАРИ




