Американският президент Джо Байдън се срещна днес с китайския външен

...
Американският президент Джо Байдън се срещна днес с китайския външен
Коментари Харесай

Байдън се срещна с китайския външен министър Ван И, съобщи Белият дом

Американският президент Джо Байдън се срещна през днешния ден с китайския външен министър Ван И, заяви Белият дом, представен от Ройтерс и Българска телеграфна агенция.

Байдън е подчертал, че Съединени американски щати и Китай " би трябвало да уредят съперничеството в връзките си по виновен метод и да запазят отворени каналите за връзка ", се споделя в изказване на Белия дом.

Президентът Байдън гледа на днешната си среща с китайския външен министър Ван И като на " добра опция и позитивно развиване ", сподели през днешния ден представителят на Белия дом Джон Кърби, представен от Ройтерс.

Срещата на Байдън с Ван И продължи един час, като в нея взеха присъединяване съветникът на Белия дом по въпросите на националната сигурност Джейк Съливан и американският държавен секретар Антъни Блинкен, заяви Кърби.

Президентът Байдън още се надява да се срещне с китайски президент Си Цзинпин в близко бъдеще, сподели още Кърби, без да посочи дали е била реализирана сделка за срещна на двамата президент в коридорите на срещата на Азиатско-тихоокеанското икономическо съдействие идващия месец в Сан Франциско.

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР