Американски учени са идентифицирали значителен фактор, свързан с преждевременната смъртност.

...
Американски учени са идентифицирали значителен фактор, свързан с преждевременната смъртност.
Коментари Харесай

Учените идентифицираха неочевиден рисков фактор за преждевременна смърт

Американски учени са разпознали забележителен фактор, обвързван с преждевременната смъртност. Специалисти от Intermountain Health в Солт Лейк Сити са открили, че неналичието на калциеви отлагания в коронарните артерии освен защищава от сърдечно-съдови болести, само че и доста понижава общия риск от преждевременна гибел. Това беше обявено на конференция, проведена от Американската сърдечна асоциация (AHA).

Мащабно изследване проучва медицинските данни на повече от 40 000 пациенти с висок риск от сърдечно-съдови болести. Всички участници минаха през повсеместен обзор, употребявайки модерни диагностични способи. Приблизително 8000 пациенти не демонстрираха признаци на калцификация на коронарните артерии, до момента в който останалите пациенти имаха друга степен на калциеви отлагания.

Участниците са били проследявани в продължение на пет години. Резултатите демонстрират, че без значение от равнището на калцификация, общият риск от преждевременна гибел се е нараснал два до три пъти. Изследователите означават и любопитен факт: единствено една четвърт от пациентите с калциеви отлагания са умряли непосредствено от сърдечно-съдово заболяване.

Учените възнамеряват да продължат да учат тази връзка, с цел да дефинират точните аргументи за нея и да разработят ефикасни способи за предварителна защита.
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР