САЩ са стреляли по ирански танкер, опитал да пробие блокадата
Американската войска заяви, че е стреляла по плаващ под ирански байрак петролен танкер, който се е опитал да пробие блокадата на иранските пристанища, наложена от Вашингтон, за да „ обезврежда режима ", съобщи Българска телеграфна агенция.
„ Американските сили в Залива постановиха ограниченията за обсада, като обезвредиха плаващ под ирански байрак танкер, който се опита да доближи иранско пристанище през днешния ден в 9:00 ч. вашингтонско време (17:00 ч. българско време – бел. ред.) ", написа в обществената мрежа Екс Централното командване на Съединени американски щати.
„ След като екипажът на „ Хасна " не се съобрази с многократните предизвестия, американските сили деактивираха руля на танкера, като нанесоха няколко изстрела от аероплан, изхвърчал от самолетоносача „ Ейбрахам Линкълн ", ситуиран в района ", се прибавя в известието, като се прецизира, че „ Хасна " към този момент не се насочва към Иран.
„ Американските сили в Залива постановиха ограниченията за обсада, като обезвредиха плаващ под ирански байрак танкер, който се опита да доближи иранско пристанище през днешния ден в 9:00 ч. вашингтонско време (17:00 ч. българско време – бел. ред.) ", написа в обществената мрежа Екс Централното командване на Съединени американски щати.
„ След като екипажът на „ Хасна " не се съобрази с многократните предизвестия, американските сили деактивираха руля на танкера, като нанесоха няколко изстрела от аероплан, изхвърчал от самолетоносача „ Ейбрахам Линкълн ", ситуиран в района ", се прибавя в известието, като се прецизира, че „ Хасна " към този момент не се насочва към Иран.
Източник: skandal.bg
КОМЕНТАРИ




