AMD представи Pensando Pollara 400 – първата 400Gbps Ultra Ethernet мрежова карта
AMD показа мрежовата карта Pensando Pollara 400 с поддръжка на 400Gbps на събитието Advanced AI. Това е първото в промишлеността решение, съвместимо с Ultra Ethernet 1.0. Посоченият стандарт беше утвърден от едноименния консорциум тази седмица и е предопределен за центрове за данни за изкуствен интелект и високопроизводителни калкулации.
Един от първите консуматори на Pensando Pollara 400 ще бъде платформата Oracle Cloud Infrastructure, където картата ще се употребява в композиция с неотдавна показаните AI ускорители AMD Instinct MI350X и MI355X. Oracle има намерение да построи клъстер с до 131 072 AI ускорителя MI355X.
AMD твърди, че Pensando Pollara 400 показва 6-кратно нарастване на продуктивността при дилемите, свързани с изкуствен интелект.
Той предлага 10% по-висока RDMA продуктивност от NVIDIA CX7 и 20% по-висока продуктивност от Broadcom Thor2. Освен това поддръжката на ефикасни функционалности на UEC 1.0, като да вземем за пример балансиране на натоварването, селективно препредаване и надзор на претоварването по пътя, може в допълнение да усъвършенства неговата RDMA продуктивност с до 25% спрямо обичайния RoCEv2.
Pensando Pollara 400 се базира на специфичен персонализиран процесор на AMD с поддръжка на RDMA, персонализирани транспортни протоколи и разтоварване на информационни библиотеки. Мрежовата карта може интелигентно да разделя потоците от данни по голям брой пътища, с цел да се избегнат тесните места, и динамично да пренасочва трафика от претрупаните мрежови пътища, с цел да обезпечи непрекъсната пропускателна дарба в широкомащабни ускорителни приложения.
AMD към този момент доставя Pensando Pollara 400 на заинтригувани клиенти.




