Арбелоа потвърди раздялата с Реал Мадрид: Нямаше как да се разбирам с всички
Алваро Арбелоа удостовери, че това е последната му седмица като старши треньор на Реал Мадрид. Той зае краткотрайно позицията в течение на сезона след уволнението на Чаби Алонсо, само че претърпя провал в борбата с Барселона. В неделя против Атлетик Билбао ще е последният мач на Арбелоа отпред на “белите ”. Очаква се по-късно на негово място да пристигна Жозе Моуриньо. Ето какво сподели Арбелоа на срещата си с медиите:
Потвърждавате ли, че си тръгвате?
Да.
Значи следва прощаване?
Надявам се да е „ до скоро “, тъй като постоянно съм считал Реал Мадрид за собствен дом. От 20 години числя се на Реал Мадрид, това е моят дом. Това е последният ми мач през този сезон, не знам дали ще бъде последният в живота ми като треньор на Реал Мадрид — в никакъв случай не знаеш. Ще се опитам да му се насладя. И мисля само за победа.
Как работихте през интервала си тук?
Правих това, което смятах за вярно, а не тъй като някой ме е принуждавал.
Какво е бъдещето ви?
Не съм тук, с цел да приказвам за благоприятни условия. Жозе Моуриньо има приказен щаб. Ако пристигна, ще го направи със своите хора, както би трябвало да бъде. Няма никаква опция да бъда с него. През тези четири месеца мислех единствено за Реал Мадрид, а оттук насетне ще би трябвало да мисля за себе си. Направих крачката и се усещам подготвен за нови провокации.
Какво бяха връзките ви с играчите?
Много съм им признателен за всичко, което преживяхме. Осъзнавам, че с 25 играчи не можеш да имаш идентични връзки с всички. Имали сме разлики, това е обикновено. Разрешихме ги по най-хубавия метод. Показвахме си почитание, а опцията пристигна, когато трябваше да пристигна. За мен най-важното постоянно е по какъв начин приемаш протичащото се. И аз го направих по най-хубавия метод, мислейки за Реал Мадрид. През тези месеци мислех повече за Реал Мадрид, в сравнение с за себе си, и направих най-хубавото за клуба. В различен клуб щеше да бъде друго, само че това беше вярното. Няма място за съжаления.
Каква съблекалня оставяте?
Тръгвам си с доста положителни връзки с съвсем всички. Знам в какво положение беше тимът, когато дойдох. Знам с какво трябваше да се оправя. Ако бях почнал през цялото време, щеше да бъде друго. Но това беше обстановката и се пробвах да се оправя по най-хубавия метод. Не по моя метод, само че по най-хубавия вероятен. Направихме доста неща добре и съм удовлетворен от свършеното.
За диалозите с футболистите
Почти всички ме накараха да израсна като треньор и като човек. Имал съм връзки с всички, водили сме диалози — от време на време сме били съгласни, различен път не. Късметът ми е, че съм бил на тяхното място, минал съм през сходни обстановки и ги разбирам. Много постоянно тяхната позиция е друга от тази на треньора. За мен е по-лесно да се слага на тяхно място, в сравнение с за тях — на моето. Тръгвам си с голяма признателност, те ме направиха по-добър и ме караха да се любувам на всеки ден. Много съм признателен на клуба за опцията. След тези осем години си потеглям признателен и оставям доста другари. Надявам се някой ден да мога да се върна.
За напускащия Дани Карвахал
Той е знак на това какъв би трябвало да бъде всеки един състезател на Реал Мадрид. Той е специфичен, неповторим. Ще бъде хубав ден за всички — да му отдадем заслужена респект. Ще бъде титуляр и съм сигурен, че когато го сменя, с цел да получи овациите си, целият стадион ще стане на крайници. Когато огледа обратно, ще бъде доста горделив с постигнатото. Ние, мадридистите, имахме голям шанс.
Защо евентуално Винисиус Жуниор няма да играе?
Той има позволение от клуба по персонален въпрос, не знаем дали ще може да бъде тук на следващия ден.
Как ще коментирате нападките на Жоан Лапорта?
Отдавам малко значение на думите му, тъй като постоянно сме били доста ясни по отношение на това, което сме казвали. Вероятно засяга случая „ Негреира “… Все още чакаме решение по толкоз сериозен случай, който хвърли леке върху испанския футбол. Много съдии от това време към момента работят и чувството остава същото. Това не са естествени неща. Трябва да продължим да приказваме за това. Играч на Реал Мадрид кърви, а този арбитър получава премията да управлява финала за Купата.
За изборите за президент на Реал Мадрид
Има тематики, по които не мога да приказвам. Смятам за отлично, че ще има претенденти, те към този момент знаят какъв брой високо е вдигната летвата. Ще слушаме и ще гледаме какви хрумвания могат да предложат.
Потвърждавате ли, че си тръгвате?
Да.
Значи следва прощаване?
Надявам се да е „ до скоро “, тъй като постоянно съм считал Реал Мадрид за собствен дом. От 20 години числя се на Реал Мадрид, това е моят дом. Това е последният ми мач през този сезон, не знам дали ще бъде последният в живота ми като треньор на Реал Мадрид — в никакъв случай не знаеш. Ще се опитам да му се насладя. И мисля само за победа.
Как работихте през интервала си тук?
Правих това, което смятах за вярно, а не тъй като някой ме е принуждавал.
Какво е бъдещето ви?
Не съм тук, с цел да приказвам за благоприятни условия. Жозе Моуриньо има приказен щаб. Ако пристигна, ще го направи със своите хора, както би трябвало да бъде. Няма никаква опция да бъда с него. През тези четири месеца мислех единствено за Реал Мадрид, а оттук насетне ще би трябвало да мисля за себе си. Направих крачката и се усещам подготвен за нови провокации.
Какво бяха връзките ви с играчите?
Много съм им признателен за всичко, което преживяхме. Осъзнавам, че с 25 играчи не можеш да имаш идентични връзки с всички. Имали сме разлики, това е обикновено. Разрешихме ги по най-хубавия метод. Показвахме си почитание, а опцията пристигна, когато трябваше да пристигна. За мен най-важното постоянно е по какъв начин приемаш протичащото се. И аз го направих по най-хубавия метод, мислейки за Реал Мадрид. През тези месеци мислех повече за Реал Мадрид, в сравнение с за себе си, и направих най-хубавото за клуба. В различен клуб щеше да бъде друго, само че това беше вярното. Няма място за съжаления.
Каква съблекалня оставяте?
Тръгвам си с доста положителни връзки с съвсем всички. Знам в какво положение беше тимът, когато дойдох. Знам с какво трябваше да се оправя. Ако бях почнал през цялото време, щеше да бъде друго. Но това беше обстановката и се пробвах да се оправя по най-хубавия метод. Не по моя метод, само че по най-хубавия вероятен. Направихме доста неща добре и съм удовлетворен от свършеното.
За диалозите с футболистите
Почти всички ме накараха да израсна като треньор и като човек. Имал съм връзки с всички, водили сме диалози — от време на време сме били съгласни, различен път не. Късметът ми е, че съм бил на тяхното място, минал съм през сходни обстановки и ги разбирам. Много постоянно тяхната позиция е друга от тази на треньора. За мен е по-лесно да се слага на тяхно място, в сравнение с за тях — на моето. Тръгвам си с голяма признателност, те ме направиха по-добър и ме караха да се любувам на всеки ден. Много съм признателен на клуба за опцията. След тези осем години си потеглям признателен и оставям доста другари. Надявам се някой ден да мога да се върна.
За напускащия Дани Карвахал
Той е знак на това какъв би трябвало да бъде всеки един състезател на Реал Мадрид. Той е специфичен, неповторим. Ще бъде хубав ден за всички — да му отдадем заслужена респект. Ще бъде титуляр и съм сигурен, че когато го сменя, с цел да получи овациите си, целият стадион ще стане на крайници. Когато огледа обратно, ще бъде доста горделив с постигнатото. Ние, мадридистите, имахме голям шанс.
Защо евентуално Винисиус Жуниор няма да играе?
Той има позволение от клуба по персонален въпрос, не знаем дали ще може да бъде тук на следващия ден.
Как ще коментирате нападките на Жоан Лапорта?
Отдавам малко значение на думите му, тъй като постоянно сме били доста ясни по отношение на това, което сме казвали. Вероятно засяга случая „ Негреира “… Все още чакаме решение по толкоз сериозен случай, който хвърли леке върху испанския футбол. Много съдии от това време към момента работят и чувството остава същото. Това не са естествени неща. Трябва да продължим да приказваме за това. Играч на Реал Мадрид кърви, а този арбитър получава премията да управлява финала за Купата.
За изборите за президент на Реал Мадрид
Има тематики, по които не мога да приказвам. Смятам за отлично, че ще има претенденти, те към този момент знаят какъв брой високо е вдигната летвата. Ще слушаме и ще гледаме какви хрумвания могат да предложат.
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ




