Алперен Сенгюн подобри личния си рекорд с 37 отбелязани точки,

...

Драматична победа за Хюстън Рокетс над Юта Джаз, Ню Йорк надигра Торонто

Алперен Сенгюн усъвършенства персоналния си връх с 37 маркирани точки, а също по този начин добави и 14 битки за успеха на Хюстън Рокетс, който се наложи със 127:126 с продължение над Юта Джаз. Джабари Смит-джуниър се отличи с дабъл-дабъл при триумфа, а отборът им има към този момент 20 победи и 21 провали на 3-о място в Югозападната дивизия.

Сенгюн приключи точковото си показване в срещата с тройка 52.2 секунди преди финалната сирена, с цел да изравни резултата на 126:126. Веднага по-късно те завоюваха два наказателни удара, а Смит вкара втория от тях 36.4 секунди до края, макар болките в глезена, и по този начин оформи крайния резултат. Иначе за Смит статистиката сочеше 24 точки и 10 битки.

Победата можеше и да не бъде за Ракетите, защото Сенгюн имаше късмет да усили преднината им на три 8.8 секунди, оставащи от играта. Но пропусна два наказателни удара, а за негово благополучие Джаз в последния изстрел не уцелиха коша.

Колин Секстън с 28 точки и Лаури Марканен с 22 и 9 битки бяха значимите изпълнители за Джаз през днешния ден. Уокър Кеслър пък доминираше в продължението, когато фауловете натежаха и приключи срещата със 7 точки, 10 битки и 5 блокади преди да излезе.

Ню Йорк Никс се оправи с Торонто със 126:100 в един от дерби-мачовете в Атлантическата дивизия. Джейлън Брънсън вкара 38 точки, а също по този начин добави и 9 асистенции. Джулиъс Рандъл записа първи трипъл-дабър за сезона за Ню Йорк, откакто вкара 18 точки в коша на гостите от Торонто, взе 16 топки под кошовете и подаде 10 паса. Това е първият състезател на Никс, който записва трипъл-дабъл от 10-и април 2022-а година. Тогава отново против Торонто Имануел Куикли вкара 34 точки, реализира 10 битки и направи 12 паса.

Кливланд победи Атланта със 116:85, като Донован Мичъл и Сам Мерил вкараха по 18 точки. Дийн Уейд остана със 17 за Кавалиърс, които усилват актива си на седем следващи победи. Джарет Алън остана с 14 точки и 11 рибаунда, до момента в който Жорж Нианг също записа 14. Деджонти Мъри наниза 24 за Атланта, следван от Джейлън Джонсън с 20.

Милуоки Бъкс продължава да бъде водач в Централната дивизия, откакто победи Детройт със 141:135. Деймиан лилард наниза 45 точки – персонален негов връх за сезона. Също по този начин подаде 11 паса и взе 6 битки. Янис Адетокумбо остана с 31 точки и 10 битки, както и даде 9 завършващи паса. Бъкс печелят 20-а победа в последните 21 мача сред двата отбора в постоянния сезон с днешния. За Детройт 33 точки означи Алън Бъркс.

Сан Антонио удари Вашингтон със 131:127 с помощта на пет точки в последната минута на Джереми Сокан, който другояче завърши мача с 23. Спърс изоставаха с 12 пункта в четвъртата част, само че в последна сметка обърнаха развоя, с цел да запишат 8-а победа през сезона.