Алмерия постигна драматична победа с 3:2 домакинството си на Жирона

...

Алмерия потрепери, но се измъкна от опасната зона за сметка на Жирона

Алмерия реализира трагична победа с 3:2 семейството си на Жирона в дуел от 10-ия кръг на испанската Ла Лига.

„ Андалусийци “ взеха решение мача през първото полувреме, след което водеха с три гола.

Лео Баптистао откри резултата в 13-ата минута, а четири по-късно Ел Билал Туре удвои задатъка на домакините. Адри Ембарба направи резултата типичен в 38-ата минута.

След почивката обаче Жирона подвигна равнището и можеше да стигне даже до тъждество. Родриго Рикелме се разписа единствено две минути след старта на втората част, а Кристиан Стуани вкара дузпа в 83-ата минута, само че пропусна от бялата точка пет минути по-рано.

По този метод Алмерия към този момент има 10 точки и излезе от рисковата зона за сметка точно на Жирона, който е 18-и с осем пункта. В идващия кръг андалусийци гостуват на Виляреал, до момента в който Жирона приема Осасуна.