Алжир успя да се измъкне и да стигне до равенство

...

Алжир и Буркина Фасо си спретнаха голово реми за Купата на африканските нации

Алжир съумя да се измъкне и да стигне до тъждество 2:2 против Буркина Фасо в мач от група " D " на шампионата за Купата на Африканските народи. " Жребчетата " на два пъти повеждаха в резултата, само че в последна сметка позволиха изравнителен гол в 95-ата минута.

Буркина Фасо поведе с гол в добавеното време на първата част. Мохамед Конате се разписа във вратата на Мандреа. Първоначално попадението не бе зачетено поради засада, само че след намесата на ВАР, голът бе зачетен.

Алжир стартира мощно второто полувреме и изравни с гол на Багдад Бунеджа в 51-ата минута.
 Сенегал - Камерун 3:1 за Купата на африканските народи
Сенегал полетя към 1/8-финалите за КАН след здрав пердах над Камерун

Ето детайлности

Каборе бе повален в наказателното поле на Алжир, откакто бе изритан в десния крайник, само че съдията в началото не свири дузпа. Все отново бе привикан да прегледа обстановката с ВАР и уточни бялата точка.

Наказателният удар бе осъществен от Бертран Троаре в 71-ата минута.

Алжир съумя да изравни резултата в 95-ата минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Буркина Фасо Багдад Бунеджа се изивис над всички и с глава вкара топката във вратата на Кофи.

С това тъждество Буркина Фасо е водач в групата с 4 точки, а Алжир е с 2 точки.