Александрина Найденова спечели турнира по тенис на червени кортове в

...

Александрина Найденова спечели титлата в Сеута

Александрина Найденова завоюва шампионата по тенис на червени кортове в Сеута (Испания) с награден фонд от 15 хиляди $. Водачката в схемата Найденова се наложи на финала поставената под номер 7 представителка на домакините Лусия Кортес Йорка с 6:1, 4:6, 6:1 след съвсем два часа игра. 26-годишната българка взе безапелационно първия сет, а във втория навакса пасив от 1:4 до 4:4, само че по-късно позволи втори пробив и Йорка изравни резултата. В решаващата трета част Найденова направи серия от пет следващи гейма, с цел да запише девета победа в последните си 10 мача, откакто през предходната седмица тя игра край и на различен шампионат в Марбея (Испания). С триумфа през днешния ден тя си обезпечи 12 точки и 2352 $, като завоюва общо осми трофей на равнище ITF в кариерата си и първи на сингъл от януари 2015 година в Шарм ел Шейх (Египет).