Александър Везенков игра само четири минути за испанския баскетболен гранд

...

Везенков игра малко при поражение на Барса в Евролигата

Александър Везенков игра единствено четири минути за испанския баскетболен гранд Барселона, който отстъпи със 75:81 (21:24, 18:21, 15:17, 21:19) на литовския Жалгирис Каунас в мач от Евролигата за мъже.

Това е второ следващо проваляне за каталунците в най-престижната клубна конкуренция по баскетбол, до момента в който Жалгирис е с баланс 2-1.

Българският национал Везенков приключи срещата с едно нарушаване и без точки, до момента в който Адам Ханга означи 19 за Барселона, а Петери Копонен и Кевин Серафин прибавиха по 13. Василие Мичич вкара 20 точки за Жалгирис и записа осем асистенции, а Кевин Пангос приключи с 16 след три точни изстрела от пет опита от зоната за три точки.

Жалгирис означи пет следващи точки през първата четвъртина, а по този метод поведе в мача и повече не загуби самодейността. Тройка на Пангос в самото начало на втората четвъртина даде шест точки задатък на Жалгирис, който приключи първото полувреме точно с такава преднина при 45:39 и задържа задатъка си до края за 81:75.

Реал Мадрид остана отпред в Евролигата, откакто записа трета победа от три мача. Испанците се постановиха със 100:90 (30:28, 24:26, 27:20, 19:16) против италианския Олимпия Милано, откакто Лука Дончич означи 27 точки, към които добави осем извоювани битки и шест асистенции.

Реал Мадрид е с баланс 3-0 и е еднакъв с два тима на върха. Руският Химки надигра сръбския Цървена звезда с 85:78 (20:28, 23:16, 21:11, 21:23) за третата си победа в Евролигата, до момента в който гръцкият Олимпиакос се наложи с 69:68 (18:18, 17:15, 16:12, 18:23) над израелския Макаби Тел Авив./БТА