Александър Везенков и Сакраменто Кингс постигнаха шестата си поредна победа

...

Везенков със силни изяви при победа на Кингс срещу Маверикс на Лука Дончич

Александър Везенков и Сакраменто Кингс реализираха шестата си поредна победа в постоянния сезон на НБА.

Сакраменто се наложи със 129:113 (35:26, 35:29, 37:31, 22:17) точки над Далас Маверикс в зала " Американ Еърлайнс Сентър ” в Тексас.

Това е четвърти следващ мач, в който " кралете ” на Майк Браун бележат най-малко 125 точки.

Везенков се показа мощно, като за 13 минути на паркета той се отличи със 7 точки, 1 битка, 1 асистенция и 1 чадър при 3/5 пукотевица от игра, в това число 1/2 от тройката. Той игра единствено към четири минути през първото полувреме, а по-късно се появи още веднъж в игра при резултат 88:86 и с него на паркета Сакраменто направи страхотна серия, с помощта на която подвигна разликата до съвсем 20 точки и по този начин реши мача в своя изгода.
Източник: novinite.bg