Александър Мишинков спечели титлата при 15-17-годишните индивидуално на 13-o европейско

...

Два медала за България при юношите и девойките на европейското първенство по спортна аеробика

Александър Мишинков завоюва купата при 15-17-годишните самостоятелно на 13-o европейско състезание по спортна аеробика за юноши, девойки, мъже и дами, което се организира в турския курорт Анталия.

На финала българинът изигра чудесно съчетанието си, което е сложено от един от най-успешните български състезатели в този спорт Антонио Папазов, и получи оценка от 19.550 точки. Така той завоюва златното отличие.

Втори се подреди Начо Вигуер (Испания) с 19.350 точки, а трети е Сампо Нусиайнен (Финландия) с 19.200 точки.

На смесени двойки Александър Мишинков и Християна Златанова взеха сребърните медали. Те демонстрираха страхотна комбинация и бяха оценени с 19.100 точки.

Европейски първенци станаха Сампо Нусиайнен и Жаде Сирвио (Финландия) с 19.150 точки.

По-късно през днешния ден България има шансове за още три медала, откакто при мъжете и при дамите на финалите ще играят Борислава Иванова и Христо Манолов самостоятелно и на смесени двойки.