Александър Костадинов завърши на 33-о място в турнира на шпага

...

Александър Костадинов завърши на 33-о място в турнира на шпага за кадети на световното първенство по фехтовка

Александър Костадинов приключи на 33-о място в шампионата на шпага за кадети на международното състезание по фехтовка в Рияд. Възпитаникът на фехтовален клуб Черно море Варна игра доста добре в конкуренцията на 146 спортисти от 62 страни. Другият българин Явор Денчев се подреди на 138-а позиция.

Костадинов започва чудесно в групите, като записа шест победи от шест срещи. Така той се класира непосредствено за втория кръг на елиминациите и беше подложен под №7. В първата си среща, за място измежду най-хубавите 32, той отстъпи пред Рустам Исламов (Киргизстан) с 8:15 и завърши конкуренцията 33-а.

Явор Денчев не съумя да победи нито един от противниците си в групите и се класира 138-и.

В сряда, 17 април, международното състезание продължава с отборните съревнования на шпага за младежи и за девойки. Българският отбор при девойките е в състав Боряна Митова, Михаела Стефанова, Виктория Велиславова и Рая Ягова, а при младежите ще ни показват Явор Денчев, Васил Ивакимов, Александър Костадинов и Рахим Рашайда.