Александър Георгиев спаси 21 удара, но Ню Йорк Рейнджърс загуби

...

Георгиев спаси 21 удара, но Рейнджърс отстъпиха на Сейбърс

Александър Георгиев избави 21 удара, само че Ню Йорк Рейнджърс загуби с 2:3 против Бъфало в мач от Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ). Джак Айхел заби първия си гол за сезона за успеха на Сейбърс и по този метод нюйоркчаните изгубиха за четвърти следващ път.

Айхел вкара рекордните в кариерата си 36 гола през сезон 2020, само че беше в най-дългата си серия без попадение от началото на тази година. Той преодоля Георгиев след пас на Виктор Олофсон 12:29 минути преди края на втората третина и по този начин Бъфало стигна до крайното 3:2. Преди това Дилан Козънс и Тобиас Рийдър също вкараха за Сейбърс, а Линус Улмарк избави 28 шайби.

Крис Крайдър пък вкара втория си гол за сезона и К'Андре Милър записа дебютна шайба в НХЛ за Рейнджърс.