Александър Бублик се класира за 1/2-финалите на силния тенис турнир

...

Бублик отказа Синер и е първият полуфиналист в Хале

Александър Бублик се класира за 1/2-финалите на мощния тенис шампионат в немския град Хале, откакто в профил Яник Синер след 7-5, 2-0 и отвод на италианеца. Срещата продължи към 50 минути, а 48-ият в света се реваншира за провалянето си от същия противник в Хертогенбош предходната седмица.

Казахстанецът нанесе първи удар в откриващия сет, правейки пробив в осмия гейм. Сервирайки за продобиване на частта обаче той се пропука, като пропусна и сетбол. Все отново, Бублик поведе в резултата след нов брейк. Силната му игра продължи и при започване на втората част, когато осъществя още един пробив. Тогава Синер, който изпитваше физически проблем, приключи прибързано присъединяване си.

Бублик сервира мощно, като приключи с шест аса и направи една двойна неточност. Той загуби единствено пет точки на първи сервис. В спор за място на финала 48-ият в света представител на Казахстан ще играе с спечелилия от мача сред Александър Зверев и Николас Джари.