Александър Бублик никога до момента не бе триумфирал в надпревара

...
Александър Бублик никога до момента не бе триумфирал в надпревара
Коментари Харесай

След над година пауза: Бублик отново е на финал на АТР надпревара

Александър Бублик в никакъв случай досега не бе триумфирал в конкуренция от АТР Тура, макар че зад тила си има четири изиграни финала. В утрешния ден обаче казахстанецът ще има опция да поправи тази неточност, откакто през днешния ден той надви с 2:0 сета над Филип Краинович и си обезпечи място на финала на шампионата в Монпелие - 6:4 6:2.

След като демонстрираха добра форма в хода на седмицата, двамата стартираха решително срещата и прекосяваха относително елементарно през своите подавания. Паритетът бе налице до 3:3, когато офанзивната игра от страна на Бублик му разреши да открадне противниковото подаване. 35-ят в ранглистата затвърди водачеството си по безапелационен метод, а скоро по-късно се приближи и на сет разстояние от финала.

Възходът на колоритния казахстанец продължи и във втората част. Бублик поддържаше впечатляващ индикатор по извоювани точки от първи сервис, което правеше разликата на корта. Освен това той се справяше добре и при посрещане, с цел да може още в самото начало да се откъсне в резултата. Саша поведе с 3:2, а в остатъка от мача липсваше каквато и да е реакция от представителя на Сърбия, което улесни още повече задачата пред шестия в схемата. Бублик напълно доминираше в последните минути от срещата и се поздрави с крайния триумф, печелейки четири следващи гейма на сметката си. В спор за купата Бублик чака един всред Александър Зверев и Микаел Имер.

On FIRE
Източник: tennis.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР