Алекс Николов продължава кариерата си в Лубе Османи Хуанторена ще

...
Алекс Николов продължава кариерата си в Лубе Османи Хуанторена ще
Коментари Харесай

Османи Хуанторена освободи място за Алекс Николов в Лубе

 Алекс Николов продължава кариерата си в Лубе Алекс Николов продължава кариерата си в Лубе
Османи Хуанторена ще бъде сменен в Лубе от 18-годишният български гений и национал Александър Николов, който се показва ужасно с фланелката на " лъвовете " в Лигата на нациите. Трансферът на Николов в първенеца на Италия би трябвало да бъде разгласен публично в идващите дни, а може би още на следващия ден.

За 7-те години Хуанторена пък завоюва всичко допустимо на клубно равнище с фланелката на Лубе - Световното клубно състезание (2019), Шампионската лига (2019), Скудетото на Италия (2017, 2019, 2021, 2022) и три пъти Купата на Италия (2017, 2020, 2021).

" Не е елементарно да се разделя с тези цветове на тима, само че направих избор за себе си и фамилията си. На моята възраст избрани оферти не се отхвърлят. Благодаря на притежателите, управлението и треньорският щаб за разбирането на потребностите ми. Ще остана най-големият почитател на Лубе и доста скоро последователите ще ме видят измежду тях, подкрепяйки тима. Ако затворя очи и си помисля за моята история с тази фланелка, изпитвам доста страсти, тъй като всички титли имат необикновен усет, в това число последното Скудето, само че сърцето ми бие по-бързо всякога, когато си спомня за финала на Шампионската лига в Берлин, когато победихме Зенит след поврат! Беше фантазия да прегърна фамилията си незабавно и да купонясвам с почитателите в Германия. Сигурен съм, че новият млад и надарен състав на Лубе ще достави повече наслада на почитателите! Моля, подкрепете момчетата! ", показа самият Османи Хуанторена във видео послание на прощаване.

" Сбогуването с Османи ще изненада всички почитатели, както ни изненада и нас! Вече бяхме завършили с трансферната акция, само че предишния петък нашият капитан получи доста сериозна и незаменима оферта от чужбина. Той към този момент беше изразил концепцията, че при сензационни предложения, ще изиска от нас да го продадем, макар че има още една година от контракта ни, по този начин и стана. Не ни хареса и аз персонално, заради огромната връзка ми с " Ос ", не го осмислих незабавно. Желанието му е за " трен, който минава единствено един път на 37 ", и трябваше да бъде изпълнено във всеки случай. Приемаме го с принуда, само че би трябвало да кажа, че този първенец даде толкоз доста, с цел да се реализиран огромната поредност от триумфи през 7-те години в " алено и бяло ". Постигнахме съглашение и за жалост Хуанторена няма да играе с нас, само че му пожелаваме да сбъдне фантазиите си. Убеден съм, че той не искаше да напуща Чивитанова, само че ние желаеме да бъде благополучен! Няма да сме неподготвени, ще изпреварим плануван план с 1-2 години и ще стартираме на старта на новата Суперлига с млад и първокласен състав. Има съмнения по какъв начин да намерим нов нападател, само че през уикенда ще разберете всичко! ", призна пък спортният шеф на Лубе Джузепе Кормио на специфична конференция през днешния ден.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР