Алехандро Давидович Фокина победи със 7:6, 4:6 и 7:6 Каспер

...

Давидович-Фокина разчисти пътя на Алкарас

Алехандро Давидович Фокина победи със 7:6, 4:6 и 7:6 Каспер Рууд, в мач от третия кръг на шампионата по тенис от сериите " Мастърс " в Торонто (Канада).

Испанецът завоюва мъчно първата част, а по-късно дуелът беше пресечен за повече от 90 минути поради дъжд.

Поставеният под номер 3 в схемата норвежец беше на две точки от триумфа в срещата, откакто поведе с 5:3 и 30:0 в третия сет, само че в последна сметка загуби след още един тайбрек след над три часа на корта.

Давидович Фокина записа 58 печеливши удара и игра нападателно в последните стадии на третата част, класирайки се за четвърти път на четвъртфиналите на шампионат от сериите " Мастърс 1000 ".

Заемащият 37-ма позиция в класацията на АТП испанец ще се изправи против Макензи Макдоналд в идващия кръг на шампионата.

Представителят на Съединени американски щати победи с 6:3, 6:3 канадеца Милош Раонич за 71 минути.

28-годишният Макдоналд ще играе за дебютен път в кариерата си на четвъртфинал в шампионат от сериите " Мастърс 1000 ".

Лидерът в международната класация Карлос Алкарас също продължава напред.

Испанецът в профил мъчно Хуберт Хуркач с 3:6, 7:6 и 7:6.

В първия сет полякът проби още първото подаване на Алкарас, къето се оказа решаващо за триумфа му.

Във втория и двамата изгубиха първите си подавания, с цел да стигнат до тайбрек, извоюван от испанеца със 7:2.

В решаващата трета част и двамата позволиха много неточности и още веднъж се стигна до тайбрек, където Алкарас още веднъж победи, само че този път със 7:3.
Източник: lupa.bg