Алавес обърна Валенсия и измести Реал от топ 4 в

...

Алавес обърна Валенсия и измести Реал от топ 4 в Ла Лига

Отборът на Алавес реализира скъп триумф с 2:1 над Валенсия в среща от 18-ия кръг на испанската Ла Лига. Домакините изостанаха в резултата още в 14-та минута, откакто Дани Парехо откри резултата за,,прилепите “. Отговорът на Алавес не закъсня и единствено седем минути по-късно Борха Бастон възвърне паритета. В края на първата част домакините реализираха цялостен поврат, като прецизен бе Томас Пина.

През втората част Алавес съумя да удържи своя задатък и да надделее над своя противник. Успехът им ги изкачи краткотрайно на четвъртата позиция в подреждането на точка пред Реал Мадрид, който следва да играе вкъщи с Реал Сосиедад.

Загубата за Валенсия пък значи, че тимът остава на 11-та позиция в таблицата, като може да пропадне в класирането при триумфи на Селта и Ейбар. В идващия кръг Алавес гостува на Жирона, до момента в който Валенсия приема вкъщи Валядолид. /БГНЕС
Източник: bgnes.com