Актуалният носител на Купата на Италия Лацио допусна първата си

...

Лацио падна след конфузен обрат, Бреша покосен в 7-голов спектакъл

Актуалният притежател на Купата на Италия Лацио позволи първата си загуба през сезон 2019/2020 в Серия А. Римският гранд стъпи изкривено при гостуването си на СПАЛ и позволи поврат от 1:0 до 1:2. Решителното попадение за домакините от Ферара падна в продължението на срещата.

Двубоят стартира толкоз добре за „ лациалите”, които надали можеха да предположат по какъв начин ще приключат нещата. Още в 10-ата минута Фелипе Кайседо разтресе лявата греда, а 6 по-късно футболистите на Симоне Индзаги получиха правото да изпълнят дузпа. Чиро Имобиле беше безукорен от бялата точка и означи – 0:1

До края на полувремето гостите имаха още две доста чисти обстановки, с които да убият и без друго поразклатената воля на противника. Луис Алберто и Кайседо обаче направиха съществени пропуски.

СПАЛ излезе мощно изменен и зареден с нова сила след паузата. Така в 63-ата минута след осъществяване на ъглов удар домакините изравниха. Ненад Томович смъкна топката за Андреа Петаня, а някогашният футболист на Милан със яростен изстрел от въздуха прониза мрежата зад Томас Стракоша – 1:1.

Оттук нататък Лацио беше доста съществено пъхнат в личната си половина и на собствен ред трябваше да отбива офанзива след офанзива. В последна сметка това държание не сработи и във втората минута Ясмин Куртич взриви трибуните. Изстрел на Габриел Стрефеца беше блокиран от бранител на Лацио в наказателното поле, но топката отскочи към Куртич, който без проблем наказа излезлия отвън позиция вратар – 2:1.

Бреша - Болоня 3:4
източник: Gulliver/Getty Images