Актрисата се е снимала при някои от най-големите режисьори на

...
Актрисата се е снимала при някои от най-големите режисьори на
Коментари Харесай

На 87 години почина актрисата Клаудия Кардинале

Актрисата се е снимала при някои от най-големите режисьори на нашето време, измежду които Лукино Висконти, Федерико Фелини, Ричард Брукс, Анри Верньой, Серджо Леоне. „ Тя ни оставя в завещание облика на една свободна и въодушевена персона както в пътя си на актьор, по този начин и на жена “, съобщи Саври.

 

Родена в Тунис на 15 април 1938 година, Каудия Кардинале е една от най-награждаваните актриси в италианското кино. В кариерата си е печелиа три пъти наградата „ Давид на Донатело “ (известен като „ италианските Оскари “), както и „ Златен лъв “ за цялостна кариера, връчен й на Международния кино фестивал във Венеция през 1993 година, почетен „ Давид “, също за цялостна кариера, през 1997-а, както и " Златна мечка " за цялостна кариера от Берлинале през 2002-ра.

 

Сред най-известните филми с нейно присъединяване са " Либера, обич моя " и „ Красивият Антонио “ на Мауро Болонини паралелно с Марчело Мастрояни, „ Момичето с куфара “ на Валерио Дзурлини, „ Осем и половина “ на Федерико Фелини, " Роко и неговите братя " и „ Гепардът “ на Лукино Висконти със популярната бална сцена в партньорство с Ален Делон, " Имало едно време на Запад " на Серджо Леоне, „ Момичето на Бубе “ на Луиджи Коменчини, „ Денят на кукумявката “ на Дамиано Дамиани, " Петролотърсачките " на Кристиан Жак, където е в екранна конкуренция с Брижит Бардо, „ Кожата “ на Лилиана Кавани. Била е в историческите облици на сестрата на Наполеон Полин Бонапарт („ Аустерлиц “) и Кларета Петачи – любовницата на Мусолини, в „ Кларета “ на Паскуале Скуитиери – втория брачен партньор на Кардинале.

През 2015 година Кардинале посещава България във връзка премиерата на българския филм „ Имало едно време един уестърн “ (Twice upon a time in the West) на режисьора Борис Десподов, в който актрисата играе себе си. По време на визитата си в България получава купата лекар хонорис идея на Националната академия по театрално и кино изкуство „ Кръстьо Сарафов ".

 
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР