Актив от общо 39 златни, 24 сребърни и 55 бронзови

...

България трета в класирането на Европейската купа по кикбокс в Загреб

Актив от общо 39 златни, 24 сребърни и 55 бронзови медали завоюваха за България родните бойци на Европейската купа по кикбокс, която се организира в Загреб, (Хърватия) през уикенда. Благодарение на всеки един от клубовете участници България се подреди на трета позиция в общото класиране по медали.

Първото място от страните зае Унгария със 72 златни, 85 сребърни и 88 бронзови оценки, само че с надалеч по многочислен тим от 262 състезатели, които участваха в 470 старта. Втори станаха домакините от Хърватия със извоювани 42 златни, 46 сребърни и 66 бронза. Техният тим бе от 330 състезатели в 388 старта.

View this post on Instagram

A post shared by Spartan Gym Zagreb (@spartan_gym_zagreb)

България бе показана от 133 кикбоксьори в общо 260 старта. Успоредно с Европейската купа се организира и интернационален шампионат „ ZAGREB OPEN “ с категориите, които не вземат участие в Европейската купа. От там България има още 17 златни, 15 сребърни и 24 бронзови медала.

Ето какво обявиха от централата на родната федерация: „ За следващ път потвърждаваме, че сме една от най-силните страни в спорта кикбокс. Фактът, че бяхме два пъти по-малко от унгарците и съвсем три пъти по-малко от хърватите е сладкодумен за нашата успеваемост. Безспорно оказа въздействие и неналичието на задоволително средства във федерацията, с цел да изпратим целия народен тим, само че ще го създадем на Световните купи “.